آزمایش عسل طبیعی از سالیان دور یکی از سخت ترین. و پیچیده ترین نوع آزمایشاتی بوده. که همه مردم برای تشخیص عسل طبیعی به آن نیاز دارند. در ادامه برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی توضیحاتی را اراعه میدهیم.

قبل از هرچیز برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی. و آزمایش عسل طبیعی باید شناخت کامل از آن را داشته باشیم. تا بدانیم دقیقا چند نوع عسل در بازار موجود است و اساسا چگونه تهیه می شود.

شناخت انواع عسلهای طبیعی

عسل چند گیاه :

عسل چند گیاه یا به اصطلاح عسل چهل گیاه به عسلی گفته میشود. که زنبوردار کندوهای خود را در یک دشت. پر گل و انواع گیاهان خود رو و دارویی مستقر کند. و زنبوران عسل از آن گیاهان تغذیه کرده. و داخل شان های کندو ذخیره کنند. و زنبوران عسل از یک گیاه خاص تغذیه نکرده باشند. و از انواع گیاهان و گلها استفاده کرده باشند .

عسل تک گیاه چیست :

عسل تک گیاه به عسلی گفته میشود. که زنبوردار زنبوران خود را به دشت گیاه مدد نظر انتقال داده. و زنبورعسل  از آن گیاه خاص تغذیه کرده و در شانهای کندو ذخیره کند.

مثال : برای به دست آوردن عسل آویشن . زنبوردار بایستی زنبوران خود را به دشت آویشن انتقال داده. و هر روز به مدت ۱ هفته از گیاه آویشن به زنبوران خود بخوراند. پس از یک هفته زنبوران عسل به طعم و مزه گیاه آویشن عادت کرده
و نهایتا.
تا آخر فصل فقط از گیاه آویشن استفاده میکنند. در نتیجه عسل به دست آمده عسل آویشن نامیده میشود. که پس از برداشت طعم مزه و رنگ گیاه آویشن کاملا مشهود است.

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

رنگ عسل :

رنگ عسل طبیعی  میتواند  برای ما پیام داشته باشند. که به برخی از رنگهای عسل طبیعی اشاره میشود .

  • عسل طبیعی  با رنگ سفید معمولا اقاقیا
  • عسل طبیعی با رنگ روشن متمایل به طلایی بهار نارنج ، مرکبات  ،آفتاب گردان .
  • عسل گون معمولا زرد طلایی 
  • عسل کنار معمولا تیره
  • عسل چند گیاه زرد طلایی متمایل به تیره
  •  عسل آویشن معمولا قرمزمتمایل به عقیق .

در آزمایش عسل البته به هیچ وجه نمیتوان گفت که عسل تیره بهتر است. یا عسل روشن. به این دلیل که هر گیاه، با هر رنگ از خواص دارویی برخوردار است. معمولا گیاهان تیره تر عسلهای تیره. و گیاهان روشنتر عسلهای روشنتر برخوردار میشوند. معمولا عسلهای برداشت بهاره روشنتر از عسلهای برداشت پاییزه میباشند.

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی :

 

بهترین راه برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی. و آزمایش عسل  آزمایشگاه مواد غذایی میباشد. که برای تشخیص از ۱۱ آزمایش مختلف استفاده میشود. که میزان ساکارز ، گلوکز ، و از همه مهمتر
ماده ای به نام.
 هیدروکسی میتیل فورفورال که بر اثر حرارت دادن بیش از حد به عسل تشکیل میشود. که ماده ای سرطانزاست .

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

۶راه ساده  برای تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی:

 

۱] آزمایش عسل عسل تقلبی معمولا خیلی شل و رقیق است. و اگر در یک لیوان آب سرد یک قاشق عسل طبیعی بریزیم. و در یک لیوان آب سرد یک قاشق عسل تقلبی بریزیم کاملا مشخص میشود. عسل تقلبی به سرعت در آب حل میشود . ولی عسل طبیعی با غلظتی که دارد .کمی سخت در آب سرد حل میشود.

۲ ]عسل طبیعی را اگر از ظرفی به ظرف دیگر بریزیم درون عسل کلی حباب تشکیل میشود. ولی اگر عسل تقلبی دست ساز انسان را از ظرفی به ظرف دیگر بریزیم. اصلا حباب تشکیل نمیشود.

۳] مگس پشه ، انواع حشرات موزی از عسل طبیعی بیزار هستند. عسل طبیعی بعد از برداشت از کندو که اصطلاحا عسل زنده گفته میشود. از خود فرکانسهایی ساطع میکند. و حشرات موزی را از خود دور میکند. ولی عسل تقلبی و دست ساز انسان انواع حشرات را به سوی خود جذب میکنند.

تشخیص اسانس :

۴] تشخیص اسانس ، ۱ قاشق غذا خوری عسل طبیعی را بر روی کف دست میریزیم. و به مدت چند دقیقه دست ها را به هم میمالیم طوری که عسل جذب دستها شود. اگر در عسل اسانس زده باشند، به سرعت بوی تند و تیز اسانس به مشام میرسد.

۵]  نحوه رس بستن (شکرک زدن ) اگر در ۲ ظرف جداگانه. عسل طبیعی و عسل تقلبی داشته باشیم. پس از مدتی رس میبندد یا به اصطلاح شکرک میزند. عسل طبیعی از پایین ظرف شروع به شکرک زدن میکند. و پس از شکرک زدن مانند کره  یا روغن حیوانی میشود. در صورتی که عسل تقلبی  پس از شکرک زدن احتمالی. مانند نبات و آب نبات سفت میشود. و با شکستنش به تکه های کوچکتر تبدیل میشود.

۶] مزه عسل طبیعی و عطر خاص عسل طبیعی باید. به طور خوش آیند در دهان احساس شود. و نکته بعدی به هیچ عنوان نباید. طعم عسل طبیعی مزه سوخه بدهد. اگر یک عسل مزه سوخته بده.  ما به این نتیجه میرسیم که این عسل بر اثر حرارت زیاد و غیر استاندارد. سوخته است و نه تننها خاصیت ندارد. بلکه سمی و بسیار خطر ناک است.

تشخیص های مرسوم

لازم به ذکر است راههای دیگر آزمایش عسل  مانند. کشیدن عسل روی روزنامه که قطره قطره بشود. یا روش روی کبریت که عسل طبیعی روی کبریت روشن میشود. و چند آزمایش عسل  مرسوم همگی رطوبت عسل طبیعی را نشان میدهند. که معمولا عسلهای جنگلی و عسلهایی که در شمال ایران برداشت میشود. از رطوبت بیشتری نسبت به عسلهای کوهی و کوهستانی دارند.

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

ترکیب معجزه آسای عسل و لیمو ترش تازه :

ترکیب عسل و لیمو ترش تازه یک ترکیب معجزه آسا میباشد. مجددا تاکید میکنم حتما لیمو ترش تازه استفاده شود. چون انواع ویتامینهای موجود. در لیمو ترش ۳۰ ثانیه پس از برش دادن از بین میرود. ( لیمو ترش ترجیحا با پوست ) عمده مواد معدنی و انواع خواص لیمو ترش . در پوست میوه میباشد.لیمو ترش را در فریزر ( دمای زیر صفر ) نگهداری کنید . و پس از خارج کردن از فریزر لیمو ترش ها را با پوست رنده کنید.

 

نحوه درست کردن شربت آب و عسل و لیمو ترش :

ابتدا نصف لیوان آب ولرم را با یک یا ۲ قاشق عسل طبیعی مخلوط کنید. سپس ۲ عدد آب لیمو ترش تازه را اضافه کنید. و چند قطعه یخ اضافه کنید که خنک شود. چون عسل طبیعی در آب سرد به سختی حل میشود. به همین علت  عسل طبیعی رابا آب ولرم مخلوط میکنیم. و در عرض ۳۰ ثانیه باید مصرف شود.

و اگر ترکیب شربت عسل طبیعی و لیمو ترش را قاشق قاشق مصر کنیم. در عرض چند دقیقه فشار خون را پایین میآورد و برای. کاهش فشار خون و بی خوابی بهترین داروست . ترکیب عسل طبیعی و لیمو ترش یک سم زدای قوی میباشد. و برای تصفیه خون  ، آرامش بدن ، و تصفیه بدن مفید میباشد.

 

عسل تقلبی : بسیار مهم 

آزمایش عسل ؛ اساسا کل عسل های موجود در بازار به ۳ دسته اصلی تقسیم می شوند .

۱ عسل تقلبی یا عسل بازاری یا عسل زنبور نخورده  .  ۲ عسل زنبور خورده تغذیه شده  ۳ عسل زنبور خورده تغذیه نشده .

۱} عسل تقلبی یا عسل بازاری :

عسل تقلبی یا عسل بازاری را افراد سود جو درست می کنند و زنبور عسل به هیچ عنوان در ساخت این نوع عسل ها
نقشی ندارد. و فقط مایعی شیرین است. که در زبات ترکی آذری دوشاب نامیده می شود. و با استفاده از یک دیگ بزرگ ، آب ، شکر، اسانس. که متاسفانه در بازار ایران موجود است. البته شبکه بهداشت و دامپزشکی کشور به دنبال این عسل ها در کشور است. و هرز گاهی در رسانه ها مشاهده می کنیم. که مقدار قابل توجهی از این عسل های تقلبی در برخی جاها کشف و معدوم می شود.

عسل نیمه طبیعی:

 

۲-عسل زنبور خورده تغذیه شده :

عسل زنبور خورده یعنی اینکه زنبور عسل آن را درست کرده. و عسل زنبور خورده تغذیه شده. یعنی اینکه . برخی زنبور داران به زنبوران خود تغذیه مصنوعی داده اند. دلیل این کار به ۳ علت می باشد. یا زنبور دار در یک منطقه بدون گل و گیاه زنبور داری می کند. و گل و گیاهی در منطقه نیست که زنبور عسل از آن استفاده کند. یا جمعیت یک کندو خیلی ضعیف است و زنبوران خیلی ضعیف هستند.

یا کندو ها ضعیف نیستند و گل و گیاه هم در منطقه است ولی زنبور دار برای سود بیشتر. به زنبوران خود تغذیه مصنوعی میدهد. که وزن عسل ها بیشتر شود و سود بیشتری نسیب زنبور دار گردد. تغذیه مصنوعی ؛  ترکیب آب و شکر می باشد. معمولا به نسبت یک کیلو آب و یک کیلو شکر مخلوط می شود. و هر شب داخل شربت خوری های کندوی زنبور عسل ریخته می شود و زنبوران عسل از آن ها استفاده می کنند.

عسل طبیعی :

 

۳} عسل طبیعی 
عسل زنبور خورده تغذیه نشده . به عسلی گفته می شود که زنبور دار از اول فصل بهار و زمانی که شکوفه های. گل ها و درختان شروع به شکوفایی می کنند. هیچ گونه تغذیه مصنوعی به زنبوران خود ندهد. به این عسل ؛  عسل طبیعی می گویند.

ولی متاسفانه روی شیشه های بسته بندی شده عسل ها. همگی با نام عسل طبیعی عرضه می شود. و مخاطب یا مردم عادی گیج می شوند. که آیا همه عسل ها طبیعی هستند ؛ اگر هستند پس شکر چیست. اگر نیستند پس جرا عسل طبیعی را شبکه بهداشت ظبط و معدوم می کند. اگر همه فروشندگان عسل طبیعی روی شیشه های بسته بندی شده حقیقت را بنویسند. که عسل طبیعی است یا عسل تقلبی .مردم هم متوجه این موضوع می شوند و انتخاب خود را انجام می دهند.

 

نکته مهم در آزمایش عسل

 

همه شش راه تشخیص و آزمایش عسل طبیعی از عسل تقلبی. فقط تشخیص بین عسل بازاری دست ساز انسان. و تشخیص عسل طبیعی را نشان می دهد. و برای اطمینان از اصالت عسل طبیعی یک نمونه از عسل طبیعی را هر شخص باید. با خود به آزمایشگاه مواد غذایی ببرد و آنالیز آن را دریافت کند. چون برگه آزمایشگاهی که در دست برخی فروشندگان عسل طبیعی است شاید برای عسلی که عرضه می کنند نباشد.

آیا عسل طبیعی شکرک میزند

رس بستن عسل یا بهتر بگوییم شکرک زدن عسل یک فعالیت کاملا طبیعی است.

تا زمانی که عسل در کندو میان زنبوران عسل قرار دارد. به دلیل اینکه دمای کندو حدودا ۴۵ درجه بالای صفر میباشد. شکرک نمیزند. اما پس از برداشت از کندو پس از مدتی شکرک میزند. و البته بستگی به گل و گیاهانی  دارد که زنبور از آن گل تغذیه کرده باشد . مثلا عسل کنار که برای منطقه جنوب ایران است. حدودا ۱ سال طول میکشه که شکرک بزند. اما عسلی مثل  عسل جعفری. چند روز پس از برداشت شروع به شکرک زدن میکند . که در آزمایش عسل این نکات را در نظر داشته باشید . 

البته خدا را شکر امروزه  همه از این موضوع آگاهند.  ولی در سالهای گذشته عسل شکرک زده به عسل تقلبی گفته میشد. و اگر یک زنبوردار یا یک فروشنده عسل. عسلش شکرک میزد بین دیگران سر شکسته  و رسوا میشد .  فروشندگان عسل طبیعی برای اینکه از این اتفاق جلو گیری کنند. عسل را
در حدود ۷۰ درجه یا شاید.
 هم بیشتر حرارت داده و به نقطه جوش میرساندند .  که دراین حالت ، یعنی پس از حرارت زیاد به عسل. تا سالها بعد عسل طبیعی شکرک نمیزده.

اما یک مطلب مهم .

عسل طبیعی حرارت تا ۵۰ درجه را میتواند تحمل کند. اگر حرارت بیش از ۶۰ درجه به عسل داده شود. تمام خواص عسل و مواد معدنی . آنزیمها . ویتامینها. پروتعین ها . همه از بین میرود. و ماده ای به نام هیدروکسی متیل فور فورال در عسل تشکیل میشود. که این ماده بسیار سمی و خطر ناک است و گفته شده سرطان زاست.

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

عسل خام یا عسل زنده چیست

عسل خام یا عسل زنده به عسلی گفته میشود. که به آن عسل هیچگونه حرارتی داده نشده باشد. و با دستگاه سانتری فیوژ و یا به روش آفتابی. عسل طبیعی از موم جدا شده باشد. بدون کوچکترین حرارت. خاطر نشان میکنم این عسل {عسل زنده } شفا بخش است. و تمام خواص عسل واقعی را داراست.

عسل زنده در مقابل سرما و گرما از خود واکنش نشان میدهد. مثلا اگر در دمای زیر صفر قرار بگیرد زودتر شکرک میزند. ولی همین عسل را اگر ۷۰ درجه حرارت بدهیم. که شکرک نزند دیگر به هیچ دردی نمیخورد. و تمام آنزیم ها و وتامین ها و پروتعین های
خود را از دست می دهد.
 که اصطلاحا عسل مرده نامیده می شود.

بهترین روش خرید عسل

بهترین روش برای خرید عسل طبیعی خریدن عسل باموم میباشد. به چند دلیل   عسل با موم را نمیتوانند تقلبی بسازند.  خود مصرف کننده عسل را از مومش جدا کند. که مطمعن باشد که حرارت داده نشده . از نظر بهداشتی هم خیالش راحت است. که در چه ظروف و لوازم خدایی نکرده غیر بهداشتی نباشد .

عسل طبیعی.6 راه ساده برای تشخیص عسل طبیعی

نحوه جدا سازی موم از عسل طبیعی به روش خانگی :

ابتدا عسل را با استفاده از یک چاقوی تیز از کادر چوبی جدا کرده. و داخل یک آبکش بریزید. سپس آبکش را داخل یک ظرف بزرگتر بگذارید. طوری که شهد عسل از سوراخهای آبکش
به ظرف بزرگتر بریزد.
  کنار بخاری یا پشت پنجره و یا یک جای گرم قرار دهید.پس از چند ساعت کل شهد عسل از موم جدا میشود. (نوش جان )