خرید عسل طبیعی را چگونه حرفه‌ای انجام دهیم؟

 

همراه عزیز این  مجموعه انحصارا در زمینه عسل طبیعی و محصولات زنبور عسل فعالیت می‌کند. فقط تولیدات زنبورستان‌های زیر نظر خود را در این وب سایت عرضه می‌کند. برای حفظ سلامتی خود و خانواده حتما عسل طبیعی، ارگانیک و گرما ندیده را روزانه چند قاشق استفاده کنید. 

 برای برداشت عسل طبیعی ما حاضریم کلی تلفات در زنبورستانمان بدهیم، ولی از داروهای شیمیایی برای جلو گیری از آفت زنبورستان در زمان های نامناسب استفاده نکنیم. تا عسل طبیعی و ارگانیک را برداشت کنیم،  عسل طبیعی تیم کوپال، گرما ندیده و کاملا زنده است. 

دلیل اینکه قیمت عسل‌های ما بالاتر است،  همین موضوع است که به زنبور عسل در مزرعه هیچ شکری نمی‌دهیم، تا در جهت تامین انرژی و سلامتی روزانه شما عسل ارگانیک را تولید و برداشت نماییم.

خرید عسل طبیعی در کشور ما با استفاده از ابزاری که در دست داریم، بسیار آسان است. ما می‌توانیم بدون کمترین دغدغه‌ای و با خیال راحت برای خرید عسل طبیعی اقدام کنیم، اما چگونه؟

عسل طبیعی شهدی‌ است که زنبور عسل از تغذیه گل‌ها و گیاهان به دست می‌آورد. ما انسان‌ها می‌توانیم از آن استفاده کنیم. عسل طبیعی این هدیه طبیعت به انسان‌ها حاصل تلاش شبانه‌روزی زنبور عسل است که روزها با تغذیه از گل‌ها و گیاهان در کیسه عسلی خود نگهداری می‌کند. با انتقال آن به کندو،  شب‌ها تا صبح‌ شهد جمع‌آوری شده را تبدیل به عسل طبیعی می کند. در حقیقت این ماده شفابخش را از بدن خود به شهد اضافه می‌کند تا عسل طبیعی خاصیتی اعجاب‌انگیز داشته باشد.

از این رو متاسفانه برخی از افراد سودجو با استفاده از برخی نا‌آگاهی افراد و درست کردن عسل بدون زنبور عسل، می‌توانند عسل تقلبی را وارد بازار نموده و بفروشند. این نوع عسل در حقیقت مخلوط آب، شکر و اسانس است. نه تنها هیچ سودی برای انسان ندارد، بلکه فقط مایعی است که با شکر شیرین شده است؛ در خرید عسل طبیعی دقت کنید.

انواع مربا ها با طعم‌هایی دلنشین در بازار موجود است که یقینا می‌توان گفت خاصیت مرباها از عسل تقلبی بیشتر است. البته عسل‌های تقلبی با ظاهری شیک، مشتری پسند و با تخفیف‌های زیاد عرضه می‌شود. البته اگر شماخریدار حرفه‌ای عسل نیستید، نمی‌توانید آن را به راحتی تشخیص دهید.

ارگان‌های نظارتی نیز دقیقا نمی‌توانند همه عسل‌های تقلبی در بازار را شناسایی کنند. متاسفانه در صنعت زنبور داری تقلب‌های انکار ناپذیری مشاهده می‌شود که باید در خرید عسل طبیعی به آن دقت زیادی کرد.

چند نوع عسل در بازار ایران موجود است ؟

در حقیقت ۲ نوع عسل در بازار ایران موجود است که در خرید عسل طبیعی باید مد نظر داشته باشیم که هر کدام به شاخه های مختلف تقسیم بندی می شوند.

۱- عسلی که زنبور عسل تهیه نکرده است و افراد سودجو درست کرده‌اند.
۲ -عسلی که زنبور عسل تهیه کرده است.

که تمام آزمایشاتی که در سایت های مختلف خبری و دولتی موجود است. نحوه تشخیص عسل تقلبی از عسل طبیعی اگر خریدار حرفه‌ای عسل نباشید کار ساده‌ای نیست. از آن گذشته در حقیق عسل دست ساز و عسل بازاری به دلیل ترکیبات شیمیایی که دارد، بسیار خطر ناک است که باید در خرید عسل طبیعی دقت کرد .

نوع دوم عسل طبیعی و کاملا ارگانیک است که زنبور عسل وحشی آن را در کنار درختان و گیاهان مختلف تهیه کرده است. این نوع عسل‌های طبیعی هم می‌تواند به چندین شاخه مختلف تقسیم بندی کرد :

۱) عسل گرما ندیده و بدون شکر
۲) عسل طبیعی تغذیه شده
۳) عسل طبیعی تغذیه نشده

برخی زنبورداران برای اینکه عسل بیشتری بتوانند از کندو برداشت کنند. هم زنبورهای خود را تقویت کنند به آنها شربت آب و شکر می‌خورانند که این عسل یعنی عسلی که توسط زنبور دارها تغذیه شده است. عسلی که توسط زنبور دار با غذای مصنوعی تغذیه کرده باشد( به عنوان غذای کمکی ) عسلی که زنبور عسل تهیه می‌کند را اصطلاحا عسل زنبور خورده تغذیه شده می‌نامند.

ما کمتر از عسل طبیعی که اصلا تغذیه مصنوعی نشده باشد، عسل ساخت زنبور عسل را اصطلاحا عسل زنبور خورده می‌نامند. خود این نوع عسل طبیعی با توجه به نوع گیاهان و درختانی که در اطراف شان عسل طبیعی قرار دارد به چند دسته تقسیم می‌شوند. 

عسل تک گیاه و عسل چند گیاه یا اصطلاحا عسل چهل گیاه :

عسل تک گیاه به عسلی گفته می‌شود که زنبور عسل غالبا از یک گیاه خاص عسل تهیه کرده باشد.

مثال :

مثلا درخت کنار که بیشتر در جنوب ایران و در استان‌های خوزستان، کرمان، سیستان و بلوچستان، استان فارس ، یافت می شود. در حقیقت درخت بومی مناطق گرمسیری است، معمولا در آذر ماه گل می‌دهد. شکوفه‌های درخت کنار معمولا در پاییز شکوفه می‌کنند و غالبا گیاه دیگری در آن منطقه نیست و زنبور عسل از شکوفه‌های درخت کنار عسل طبیعی را تهیه می‌کند.

چون زنبور عسل از یک گیاه خاص تغذیه کرده است، مزه و عطر و خاصیت آن گیاه را در عسلی که برداشت می‌کنیم به همراه دارد. می توانیم ببینیم در نتیجه عسل برداشت شده عسل کنار نام می‌گیرد.

عسل چند گیاه :

عسل چند گیاه یا چهل گیاه نیز به همین صورت زنبوردار زنبوران خود را در یک منطقه پر از گل و شکوفه مستقر می‌کند. زنبور عسل آزادانه از تمام گیاهان منطقه تغذیه می‌کند و از آن‌ها عسل طبیعی تهیه می کند. به این نوع عسل، عسل چند گیاه یا عسل چهل گیاه گفته می شود که در خرید عسل طبیعی مشاهده می‌شود.

در خرید عسل طبیعی باید در نظر داشته باشیم که انواع و اقسام عسل ها در بازار ایران موجود است.  هر کدام برای فروش خود ماجرایی دارند و بازاریابان و فروشندگان عسل طبیعی همگی مدعی این مسِله هستند که عسل فروشگاه ما بهترین است.

در حالی است که زنبورداران در کوه و بیابان و نقاط صعب‌العبور زنبورداری می‌کنند. ولی ، معمولا نمی‌توانند خود مستقیما عسل تولیدی خود را به مصرف کننده نهایی برسانند. مجبور هستند عسل‌ها را به دلالان بفروشند، متاسفانه دلالان نیز در خرید عسل طبیعی کاری به محتوای عسل ندارند.

عسل طبیعی را با وزنی که دارد خریداری می‌کنند و پولش را پرداخت می‌کنند، در نتیجه برخی زنبورداران نیز علاقه‌ای به کیفیت و مرغوبیت عسل طبیعی ندارند. بیشتر حفظ سلامتی زنبورستان مهم است و برداشتی که سالانه از زنبورستان خود دارند.

فروشندگان عسل فروش :

تجربه شخصی در زنبورداری نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان در خرید عسل طبیعی بیشتر ظاهر عسل را خریداری می‌کنند. بسیاری از زنبورداران هستند که می‌گویند اگر به قیمت خوبی خرید عسل طبیعی برداشت شده است افراد آن را از من را خریداری کنند، اصلا به زنبوران عسل مزرعه خودم تغذیه مصنوعی نمی‌دهم.

عسل های تقلبی را بیشتر بشناسید :

عسل سیب زمینی :

سیب زمینی سرشار از نشاسته است اگر در آب به مدت چندین ساعت بجوشد. مایع سفت و شیرینی تبدیل می‌شود که می‌توان آن را به جای عسل طبیعی عرضه کرد. متاسفانه در شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، تبریز، ارومیه، اصفهان و شیراز عسل سیب زمینی را دست فروشان عرضه می‌کنند.

بادکا :

بادکا در حقیقت گلوکز مایع است، در حلب های ۱۷ کیلویی، از کشور های خارجی وارد کشور می شود. مایعی شیرین که در برخی شیرینی فروشی‌ها و برخی کارخانجات بیسکویت‌سازی، شکلات‌سازی و کارگاه‌های ساخت گز، از آن استفاده می‌شود. تقریبا رنگ آن شبیه عسل طبیعی است، می‌توان بادکا را به جای عسل طبیعی عرضه کرد، یا با عسل طبیعی مخلوط کرد.

حتمن هنگام خرید عسل طبیعی، عسل موم‌دار به جای عسل بدون موم خریداری کنید. در عسل بدون موم تقلب بسیار زیاد است.برخی شیرینی‌فروشی‌ها با استفاده از بادکا برخی شیرینی‌ها را درست می‌کنند که قیمت مناسب‌تری نسبت به شکر دارد.

عسل طبیعی و مخلوط شیره ها :

برخی از افراد سودجو که در خرید و فروش عسل طبیعی فعالیت می‌کنند، برای اینکه طعم عسل‌ها بهتر شود. آن‌ها را با شیره توت، شیره خرما، شیره انواع میوه‌های موجود در بازار و اسانس آب نبات اضافه می‌کنند. تا عسل طبیعی طعمی خوشایند داشته باشد، فقط می‌توانند در عسل بدون موم تقلب کنند.

عسلی که در قاب استو زنبور عسل موم بافی کرده است را نمی‌توانند چیزی اضافه کنند. چون زنبور عسل پس از پر کردن سلول‌های شش ضلعی آنها را پلمپ می‌کند. اصطلاحا زنبور عسل سر پولک را می‌بافد.

حرارت دادن عسل طبیعی :

عسل طبیعی محصولی است که پس از برداشت از کندوی زنبور عسل حتما رس می بندد( شکرک می‌زند ) البته شکرک زدن عسل هیچ ربطی به طبیعی بودن آن ندارد.

برخی از افراد عسل طبیعی برای اینکه عسل شکرک نزند. همیشه به صورت مایع باشد. عسل بدون موم را تا ۷۰ درجه و حتی بیشتر حرارت می‌دهند. اما عسلی که حرارت دیده باشد تمام خواص خود را از دست داده است.

ماده ای به نام هیدروکسی متیل فور فورال در عسل تشکیل شده است و با عسل تقلبی هیچ فرقی نمی کند. عسل طبیعی تا زمانی که در معرض حرارت قرار نگرفته باشد، اصطلاحا عسل زنده نامیده می شود. اما وقتی که عسل حرارت ببیند به آن عسل، اصطلاحا عسل مرده می گویند.

اما چگونه عسل طبیعی را بخریم 

بهترین پیشنهاد به شما مشتریان گرامی در خرید عسل طبیعی این است که قبل از این‌که دنبال عسل خوب و مرغوب باشید. به دنبال افرادی باشید که صادقانه شما را راهنمایی می‌کنند و عسل طبیعی مرغوب را ارایه می‌دهند.

همه ما شاید نتوانیم به دلیل کمبود تجربه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم. اما می‌توانیم آدم‌های خوب را از آدم‌های بد تشخیص دهیم. فقط کافی‌ است با آن‌ها چند دقیقه‌ای صحبت کنیم افرادی که زندگی خصوصی خودشان را بر پایه اخلاق و فرهنگ باشد. هیچ وقت عسل تقلبی را به جای عسل طبیعی عرضه نمی‌کنند.

آزمایشگاه مواد غذایی :

یکی از راه‌های خوب در خرید عسل طبیعی این است که مقداری از عسل طبیعی خریداری شده را به یکی از آزمایشگاه‌های سطح شهر ببرید. آنها با آنالیز عسل طبیعی می‌تواننداز ترکیبات آن مانند درصد قندهای تشکیل یافته از عسل به شما جواب دهند.

آیا این عسل تحت حرارت شدید قرار گرفته است یا نه. ماده هیدروکسی متیل فور فورال در آن نمونه مشاهده می‌شود یا نه. حدودا هزینه آزمایشگاه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان است همان‌طور که قبلا هم خدمت شما دوستان عزیز عرض کردم در خرید عسل طبیعی دنبال فروشندگان صادق و تیم خوب باشید ، تا عسل خوب. 

تیم کوپال در جهت ارج نهادن به جایگاه مشتریان خود و ارایه عسل طبیعی برای این‌که شما بدون هیچ دغدغه‌ای، طعم شیرین و بامزه عسل را بچشید. شرایطی را فراهم کرده است تا در صورت نارضایتی از محصول، بدون هیچ سوالی تا مدت ۶۰ روز مبلغ سفارش شما را عینا عودت می‌دهد.

برداشت عسل طبیعی و ارگانیک : 

 همه عسل‌ها به جزء عسل زنبور وحشی در زنبورستان کوپال برداشت شده است. حتی یک گرم شکر هم در تغذیه زنبور عسل برای تهیه عسل استفاده نشده است.ما برای برداشت عسل اورجینال در ارتفاعات کوهستان‌ها زنبورداری می‌کنیم. دقیقا یک سال طول می‌کشد تا زنبور عسل ذره ذره بتواند حجره‌های موم بافی را پر از عسل کنند.

در این مدت برای بالا بردن هرچه بیشتر مرغوبیت عسل، زنبورها را به مکان‌های مختلفی کوچ می‌دهیم. تا زنبور عسل بتواند فقط از گل‌ها و شکوفه‌ها موجود استفاده کند.

بهترین روش تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی انجام آزمایش برای آنالیز و همچنین میزان هر یک از ترکیبات موجود در آن است. تشخیص عسل خالص فقط در آزمایشگاه‌های معتبر در کشور امکان‌پذیر است که میزان ساکارز موجود در عسل طبیعی زیر ۵ درصد است.

البته به استثنای عسل‌ کنار ، عسل کنار از جنوب ایران برداشت می‌شود. علت بالا بودن ساکارز آن در خاصیت خود درخت کنار است. 

در عسل تقلبی اگر مقدار ساکارز بیش از ۵ درصد باشد به طور یقین عسل حاوی شکری است که به آن توسط زنبوردار اضافه شده است. میزان ساکارز توسط آزمایش فریلینگ و دستگاه ساکرامات در آزمایشگاه می‌توان تعیین نمود.

عسل به علت وجود درصد زیادی از مواد قندی و همچنین کمترین درصد آب یک ماده‌ی جامد قوام یافته است که تحت شرایط بسیار شکننده شکل مایع به خود می‌گیرد. به محض اینکه شرایط محیطی مناسب فراهم شود به اصطلاح عسل طبیعی رُس یا شکرک می‌زند.

باورهای رایج اشتباه در شناسایی عسل طبیعیهمان‌طور که می‌دانید در بازار عسل‌های زیادی توسط زنبورداران مختلفی ارایه می‌شود، که این باعث افزایش دغدغه‌ی ذهنی بسیاری از مصرف کنندگان نهایی عسل طبیعی است.

مسلما عسل طبیعی هم طعم بهتری و هم خاصیت بیشتری دارد، اما مسئله مهم باورهای اشتباهی است که در مورد عسل طبیعی بین مصرف‌کنندگان رواج یافته است که با برخی از آن‌ها در ادامه آشنا می‌شویم:

۱- برخی از افراد تصور می‌کنند عسل تقلبی به شکل بلورین، کدر و ته‌نشین است. در حالی که عسل سالم و طبیعی همیشه صاف و زلال می‌ماند.
۲- مصرف کننده نهایی عسل خالص و طبیعی را که رنگش کهربایی تیره نظیر عقیق و سفت باشد (کش بیاد) که اگر یک روز در یخچال نگهداشته شود، بلورین نشود. همچنین در صورتی که قاشقی از آن برداشته شود، به صورت باریکه‌ای پیوسته به سمت پایین حرکت نماید.
 ۳- افرادی هم شگردهای خاصی در شناسایی عسل دارند که هیچ پایه و اساسی علمی و تجربی ندارند. همانند کبریت روشن کردن کنار عسل، ریختن چند قطره عسل روی روزنامه 

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
X
بازاریابی اینترنتی کسب و کار اینترنتی آموزش بازاریابی آموزش بازاریابی اینترنتی آموزش سئو سئو قالب وردپرس قالب وردپرس پوسته وردپرس
فقط 4 ثانیه زمان برای دانلود فایل کافی است!
فقط آدرس ایمیل‌‌تان جهت دریافت فایل کافی است!
ما هم از ارسال ایمیل‌های ناخواسته مثل شما متنفریم!
فقط 4 ثانیه زمان برای دانلود فایل کافی است!
فقط آدرس ایمیل‌‌تان جهت دریافت فایل کافی است!
ما هم از ارسال ایمیل‌های ناخواسته مثل شما متنفریم!