سرکه انگبین شاه داروی طب سنتی، بهترین نوشیدنی برای سلامتی انسان و سلامت کبد می باشد. سرکه انگبین در تعادل اخلاط و پاک سازی کبد بسیار مواثر است.

سرکه انگبین یا سکنجبین از ترکیب عسل طبیعی و سرکه طبیعی به دست می آید و نوشیدن روزانه ۱ لیوان سرکه انگبین به همراه آب می تواند در سلامتی بدن و تصفیه بدن از سموم تغذیه شده مفید باشد. سرکه انگبین شربت ۱۰۰در۱۰۰ ایرانی است که از سالها پیش در ایران مورد استفاده قرار می گرفت.

اما با ورود سرکه های کارخانه ای و طعم بدشان رو به فراموشی سپرده شد و البته با ورود سرکه های کارخانه ای کم کم سرکه های سنتی از بازار جمع آوری شد. اگر بخواهیم طعم و خاصیت سرکه های طبیعی را با سرکه های بازاری مقایسه کنیم شاید بگوییم سرکه های بازاری طعم به شدت تند و زننده دارند و از نظر خاصیت شباهتی با سرکه طبیعی ندارند به شدت توصیه می شود سرکه را در منزل درست کنید یا از مراکزی که سرکه طبیعی درست می کنند و از اصالت سرکه مطمعن هستید تهیه کنید.

مصرف روزانه سرکه انگبین 

روزانه حداقل یک لیوان سرکه انگبین به همراه آب  به شدت توصیه می شود برای افرادی که تجربه التهاب، مشکلات هضم و درد در عضلات، مفاصل و یا گلو. دارند .کاری که  همه ما  باید انجام دهید این است که هر روز صبح معده خالی یک لیوان شربت سرکه انگبین بخوریم بیماری مزمن می تواند زندگی شما را تغییر دهد. این باعث می شود که شما انرژی و سلامتی خود را از دست بدهید و حتی ممکن است مشکلات دیگر سلامت را نیز از بین ببرید. اگر شما یک سبک زندگی پر از استرس دارید. و مقدار زیادی مواد غذایی و نوشیدنی های ناسالم را مصرف می کنید، حتما رژیم سرکه انگبین را برای تصفیه بدن ادامه دهید.

عادت های ناسالم می توانند بدن شما را اسیدی کنند. یک pH پایین در بدن شما می تواند منجر به بسیاری از بیماری ها، عفونت، التهاب، کمبود انرژی و حالت تهوع شود.

خوشبختانه، مصرف سرکه سیب سرکه و عسل و یا بهتر بگوییم شربت سرکه انگبین  می تواند به بدن بیمار آلزایمر کمک کند. این باعث افزایش سطح pH خون شما به حالت طبیعی می شود و آن را آسان تر برای مبارزه با میکروب ها و بیماری ها می کند.

گرچه ممکن است بسیاری ازدلایل زیست محیطی، ژنتیکی و محیطی برای بیماری، رژیم غذایی و شیوه زندگی وجود داشته باشد اما همچنان نقش کلیدی در نحوه پاسخ بدن به این عوامل است.

نقش سرکه انگبین در تصفیه بدن

به همین دلیل این نوشیدنی به شدت توصیه می شود برای افرادی که التهاب، مشکلات گوارشی و درد در عضلات، مفاصل و یا گلو را تجربه می کنند. همه شما باید انجام دهید این است که هر روز صبح در معده خالی بخورید.

سرکه سیب  از سیب های خرد شده است. مانند آب سیب، حاوی برخی از پکتین است؛ ویتامین B1، B2 و B6؛ بیوتین؛ اسید فولیک؛ نیاسین؛ اسید پانتوتنیک؛ و ویتامین C نیز حاوی مقدار کمی از مواد معدنی سدیم، فسفر، پتاسیم، کلسیم، آهن و منیزیم است.

 سرکه سیب همچنین می تواند مقادیر قابل توجهی از اسید استیک و اسید سیتریک داشته باشد عسل طبیعی ساخته شده توسط زنبورها با استفاده از گل شهدان است. این شامل پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن، مس و روی است. همچنین این ویتامین ها شامل ویتامین C، تیامین، ریبوفلاوین، اسید نیکوتینی، ویتامین B6 و اسید پانوتوتنیک می باشد. تیره تر و کمتر عسل را پردازش می کند، بیشتر آن مواد مغذی است.

در اینجا فقط چند مزیت این ترکیب وجود دارد:

 • از بین رفتن درد مفاصل
 • رفلکس اسید و سوزش سوزی را درمان می کند
 • کمک هضم و یبوست
 • کلسترول را کاهش می دهد
 • کاهش فشار خون
 • کاهش وزن کمک می کند
 • رفع گلو درد
 • افزایش انرژی
 • از بین بردن نفس بد
 • کاهش التهاب
سرکه انگبین شاه داروی طب سنتی که شگفتی می‌آفریند!

کبد چرب بیماری شایع امروزی

کبد یک عضو قابل توجه، قابل انعطاف و بویژه انعطاف پذیر است. و از قوای رییسه بدن می باشد  ما آن را با غذاهای سالم، داروها و انتخاب شیوه زندگی چاق میکنیم، همه چی خوردن و نوشیدن را پردازش می کنیم، پروتئین ها و چربی ها را ترکیب می کنیم، و فیلتر کردن سموم و مواد زائد در هنگام انتقال مواد مغذی که نیاز داریم.

با توجه به حجم کار، ممکن است کبد در بدن انسان سالم بماند . اگر با رژیم غذایی و تغییرات شیوه زندگی نباشد، سموم در بدن و مخصوصا در کبد تجمع پیدا می کنند و باعث مشکلات جدی می شوند. علاوه بر این، شرایط مرتبط با سبک زندگی چاقی و دیابت با بیماری کبد چرب و سرطان کبد ارتباط دارد.

 • درد شکم 
 • طعم تلخ در دهان
 • از دست دادن اشتها
 • کلسترول بالا
 • خستگی
 • احتباس سیال در شکم
 • زردی
 • حساسیت پوست
 • ادرار تیره
 • حملات کیسه صفرا

رژیم غذایی مناسب

آیا شما این علائم را تجربه کرده اید ؟چاقی به عنوان داشتن بیش از حد چربی بدن  از اضافه وزن تعریف می شود، که به عنوان حمل بیش از یک وزن سالم برای قد شما تعریف شده است. وزن می تواند از عضله، استخوان، آب و چربی تشکیل شده باشد. محققان همبستگی قطعی بین چاقی و بیماری را کبد پیدا کرده اند.چاقی نه تنها به مراحل اولیه بیماری (کبد چرب غیر الکلی) مرتبط است، یعنی استئاتوز ساده (SS)، بلکه همچنین به شدت آن است. از نظر بالینی چاقی به دلیل مرگ و میر ناشی از قلب و عروق و کبد، از جمله HCC بالا (خطر سرطان کبد)، همراه با NAFLD (بیماری غیر کبدی چربی غیر الکلی) همراه است. از یک دیدگاه درمانی، کاهش وزن به عنوان پایه ای برای پیشگیری و درمان بیماری در نظر گرفته می شود. 

خواص سرکه انگبین

یکی از مهمترین خواص سرکه انگبین تعادل اخلاط در بدن است. در مورد اخلاط در بدن انسان بیشتر بدانید. اگر امروزه برای درمان نزد یک پزشک طب جدید برویم. اولین کاری که پزشک می کند. این است که مارا به یک آزمایشگاه معرفی می کند. تا از وضعیت قند خون ، کلسترل خون ، چربی خون ، چربی های خوب. و چربی های بد بدن… ما ، با خبر شود. و اگر. میزان یکی از این موارد ذکر شده بالاتر از حد مجاز باشد. پزشک معالج سعی میکند. با تجویز دارو، سعی در کاهش میزان موارد ذکر شده میکند. اما در طب سنتی درمان به گونه ای دیگر است. بدن انسان از ۴  مزاج اصلی تشکیل یافته است. آتش، آب ، خاک ، هوا .  یعنی .صفرا ، سودا، دم ، بلغم. برمیگردد اصالت هر شخص. خداوند انسان را از آب و خاک آفرید. و با آتش جان بخشید.

سرکه انگبین شاه داروی طب سنتی

نقش سرکه انگبین در بدن انسان. سرکه انگبین نفوذ غذا را به سلول های بدن افزایش میدهد.  و در نهایت سرکه انگبین  سموم بدن. را به همراه ادرار یا عرق کردن بیرون می آورد.  سرکه انگبین برای افرادی که اخلاط در بدن آنها به هم خورده شدیدا توصیه می شود. و بهتر است. قبل از استفاده از دارو های شیمیایی سرکه انگبین  را امتحان کنید . بیشتر سرکه های موجود در بازار معمولا ترکیبات شیمیایی هستند. که خوردن سرکه های بازاری را اصلا توصیه نمی کنم . بهتر است سرکه را خودتان در منزل درست کنید. و از خواص و طعم عالی آن لذت ببرید، و سرکه انگبین درست کنید.

سرکه انگبین طبیعی

 ترکیب سرکه انگبین، برای تنظیم اخلاط در بدن بهترین گزینه می باشد.  عسل طبیعی به تنهایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین داروست.سرکه انگبین و اگر با سرکه طبیعی ترکیب شود. و سرکه انگبین به دست آید. خواص دارویی آن چند برابر می شود. سرکه انگبین در دستگاه گوارش انسان خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. و در بدن انسان یک سم ضدای قوی. ودر گردش خون منظم نقش به سزایی دارد. شایعترین بیماری در کشور، چیزی است که احتمالا هرگز از آن خبر ندارید،اما شاید در بدن شما هم کبد چرب وجود داشته باشد یعنی شاید کبد شما هم چرب باشد. و عامل مهمی برای دیابت، حملات قلبی و حتی سرطان است. به طور خلاصه، آن را NALFD (بیماری کبدی چربی غیر الکلی) یا کبد چرب نامیده می شود، و به علت تغذیه از  قند و آرد در رژیم غذایی ما ایجاد می شود.

چطور می دانید. اگر آن را داشته باشید؟ چه چیزی باعث آن می شود؟ و چگونه آن را رفع کنید؟ آیا شما ورزش میکنید؟ داروها را مصرف میکنید. یا رژیم غذایی خود را تغییر میدهید. یا مکملها را برای رفع آن؟ برای یادگیری بیشتر ویدیو زیر را نگاه کنید!

کبد چرب بیماری خاموش

کبد چرب به معنای واقعی کلمه یک کبد است. که پر از چربی است. این در واقع شایع ترین بیماری در بدن است . اما بیشتر از آن شنیده نمی شود. و یا حتی احساس می کنیم. که شاید ما دچار این بیماری نشده ایم. شکر و نشاسته در کارخانه کبد.

 به چربی  تبدیل می شود HFCS تنها بزرگترین علت. منبع کالری در رژیم غذایی است. کبد چرب باعث التهاب می شود. که به نوبه خود باعث ایجاد مقاومت. به انسولین و پیش دیابت می شود. باعث تری گلیسیرید بالا و کم HDL و ذرات خطرناک کوچک کلسترول می شود کبد چرب یک خطر بزرگ برای حملات قلبی است. ما به خاطر کبد چرب کودکان نیاز به پیوند کبد داریم. ریشه مشکل از غذاهایی است. که شما می خورید. برای درمان و یا پیشگیری از بیماری کبد. چرب. اولین گام این است که شکر و قند را از رژیم غذایی روزانه خود حذف کنید.

 بعد، نشاسته، غذاهای فرآوری شده / آرد، حتی آرد کامل دانه، برنج و سایر نشاسته ها را کاهش دهید. یا از بین ببرید سبزیجات، میوه ها، آجیل، دانه ها، پروتئین حیوانی، روغن زیتون، روغن نارگیل را اضافه کنید. چربی های خوب ضد التهابی هستند. آنها کبد را درمان می کنند. ورزش، مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد. و کبد چرب را کاهش می دهد.  مکمل هایی مانند خار، اسید لیپوئیک، n-استیل سیستئین، ویتامین B ومنیزیم غذاهای سم زدایی، کلم بروکلی، کلم، کلم بوته،  کلم بروکسل، سیر و پیاز را اضافه کنید.

طرز تهیه سرکه سیب به روش خانگی :

درست کردن سرکه سیب هم مانند سرکه انگور می باشد .  با این تفاوت که اگر سیب ها چرخ شوند. یا رنده شوند.  دیگر به آن آب اضافه نمی شود، برای درست کردن سرکه سیب از سیب های شیرین استفاده کنید. اگر سیب ها شیرین نباشد. سرکه سیب درست نمی شود ابتدا سیب ها را شسته و بعد چرخ کنید ودرون بشکه بریزید تا خوب نرم شود. و آب بیاندازد. و عملیات درست کردن سرکه انگور را اجرا کنید. سرکه انگبین درست شده با سرکه سیب بهتر است. از سرکه انگبین انگور. خواهید دید. در مقایسه با سرکه سیب های بازاری چقدر از نظر طعم و مزه و مرغوبیت با هم فرق می کنند. ابتدا سیب های چرخ شده را درون بشکه بریزید. و درب بشکه را طوری ببندید؛ که از عمل تخمیر و خارج شدن. باد های تخمیر به راحتی انجام پذیرد.

تهیه سرکه سیب

 و هر روز سیب ها را با ملاقه یا با استفاده از یک دستکش. با دست خوب مخلوط کنید؛  دمای محیطی هم اثر گذار است. و برای زود تر رسیدن سرکه یا دیر تر رسیدن سرکه امری حیاطی است. اگر در شرایط آب و هوایی خنک باشد. احتمالا کمی دیر تر تبدیل به سرکه شود. و اگر در محیط گرمتر باشد. سیب ها زود تر تبدیل به سرکه خواهند شد. بهترین دما برای درست کردن سرکه سیب ۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. و حتما در جای تاریک قرار بگیرد . آب دار بودن سیب ها یکی دیگر از مسایلی است که باید حتما رعایت شود. سیب های شیرین و آب دار بهترین گذینه برای درست کردن سرکه سیب است.

ظرف تهیه سرکه

 بهتر است از بشکه چوبی استفاده شود. و اگر نبود از بشکه پلاستیکی. برای اینکه مواد پلاستیکی برای سلامتی بدن زیان آور است. و بهتر این است که برای به دست آوردن سرکه سیب طبیعی . و ارگانیک از بشکه های چوبی استفاده شود. و سرکه انگبین را هم در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.  پس از اینکه سرکه به دست آمد و به اصطلاح سرکه سیب درست شد. بهتر است برای نگهداری سرکه سیب از ظروف شیشه ای استفاده کنید. و همینطور برای نگهداری سرکه انگبین چون سرکه چه از نوع انگور و چه از نوع سرکه سیب به دلیل داشتن برخی اسید ها خاصیت خورندگی دارد و می تواند مقداری از مواد پلاستیکی را همراه خود وارد سرکه کند و از این طریق مواد پلاستیکی نیز وارد بدن انسان شده از این رو بهتر است از بشکه های چوبی استفاده شود. و می توان سرکه انگبین درست کرد.

طرز تهیه سرکه انگبین :

دو واحد سرکه سیب یا سرکه انگور را با یک واحد عرق نعنا مخلوط کنیدبرای درست کردن سرکه انگبین و کمی حرارت دهید اما نگذارید به نقطه جوش برسد پس از آنکه ترکیب سرکه و عرق نعنا ولرم شد دو واحد عسل طبیعی به آن اضافه کنید . سرکه انگبین آماده است نوش جان شربت سرکه انگبین را در یخچال نگه داری کنید و برای مصرف یک سوم از شربت سرکه انگبین را داخل لیوان بریزید و سپس با آب مخلوط کرده و بنوشید.

عسل طبیعی

 برای درست کردن سرکه انگبین طیبیعی و ارگانیک نباید عسل طبیعی را به هیچ عنوان حرارت داد. به همین دلیل است که نباید سرکه انگبین گرما بخورد و حتما پس از اینکه سرکه را با عرق نعنا مخلوط کردید و ترکیب سرکه و عرق نعنا ولرم شد  عسل را به آن اضافه کنید حرارت دادن عسل باعث می شود که تمام مواد معدنی و انواع ویتامین ها و پروتعین های موجود در عسل همگی از بین برود و ماده ای سمی و خطر ناک به نام هیدروکسی متیل فور فورال در عسل تشکیل شود که ماده ای بسیار سمی و خطر ناک است  معمولا این عمل را برخی فروشندگان نا آگاه برای جلو گیری از شکرک زدن عسل انجام میدهند و عسل را تا دمای ۷۰ درجه یا بیشتر حرارت می دهند که دیر تر شکرک بزند یا اصلا شکرک نزند.