سرکه انگبین یکی از قدیمی ترین نوشیدنی های ایرانی ها به شمار می رود. اگر امروزه از خواص سرکه انگبین اطلاع داشتیم و از آن استفاده می کردیم.

امکان نداشت بیمار شویم ویا با بیماری های عجیب امروزه دست و پنجه نرم کنیم . حقیقتا در زمان های قدیم پدران ما از خواص سرکه انگبین آگاه بودند . و آن را به عنوان یک دارو و نوشیدنی فرح بخش استفاده میکردند.

اما در سالهای اخیر به دلیل نا آگاهی و البته در دسترس نبودن سرکه انگبین طبیعی و سرکه انگبین خالص رو به فراموشی سپرده است . و البته با ورود سرکه های کارخانه ای دیگر جایی برای سرکه طبیعی باقی نماند. سکنجبین یا سرکه انگبین از ترکیب سرکه و عسل طبیعی و عرق نعنا به دست می آید؛ 

واژه اصلی عسل در فارسی انگبین است و کلمه عسل یک کلمه عربی می باشد و سرکه انگبین شربت سکنجبین یا سرکه انگبین  یک نوشیدنی گوارا و فرح بخش است  و در کتاب های طب سنتی به فراوانی از سرکه انگبین یاد شده است.

سرکه سیب طبیعی ممکن است به جلوگیری از برخی از سرطان ها کمک کند

برخی مطالعات اولیه نشان داده اند که سرکه و سرکه انگبین می تواند رشد برخی سلول های سرطانی را مهار کند. یک مطالعه از چین نشان داد که یک رژیم غذایی از لوبیا، سبزیجات و سرکه به کاهش خطر ابتلا به سرطان مری کمک می کند.عسل طبیعی اثرات ضد سرطانی در آزمایشات بالینی دارد. یک تحقیق نشان داد که عسل به مهار رشد سلول های سرطانی کمک می کند و اثربخشی درمان سرطان را افزایش می دهد. البته، سرکه سیب سرکه و عسل با هم یک درمان شگفت انگیز برای سرطان نیست، با این حال، تحقیقات فعلی در مورد مزایای سلامتی خود نشان می دهد نتایج امیدوار کننده است.

خواص سرکه انگبین

  • تصفیه کننده بدن و در درمان بیماری های 
  • انسداد عروق
  • کاهش چربی خون 
  • مفید برای افراد کبد چرب
  • رفع عطش با سرکه انگبین
  • درمان مشکلات گوارشی 
  • درمان نفخ معده 
  • برای تقویت معده و کبد 
  • تنظیم کننده اخلاط مفید میباشد

سرکه انگبین نفوذ غذا را به سلول های بدن افزایش میدهد. و در نهایت سرکه انگبین سموم بدن را به همراه ادرار یا عرق کردن بیرون می آورد.

سرکه انگبین برای افرادی که اخلاط در بدن آنها به هم خورده شدیدا توصیه می شود. و بهتر است قبل از استفاده از دارو های شیمیایی سرکه انگبین را امتحان کنید . بیشتر سرکه های موجود در بازار معمولا ترکیبات شیمیایی هستند. که خوردن سرکه های بازاری را اصلا توصیه نمی کنم . بهتر است سرکه را خودتان در منزل درست کنید و از خواص و طعم عالی آن لذت ببرید، و سرکه انگبین درست کنید.

کاهش فشار خون

یکی دیگر از مزایای قلب شما این است که مخلوطی از عسل  و سرکه انگبین،  باعث کاهش فشار خون به طور طبیعی می شود. در واقع، هر دو عسل و سرکه دارای خواصی هستند که دارای فعالیت ضد فشار خون هستند.

 مطالعه ای از ژاپن نشان داد که اسید استیک در سرکه نقش مهمی در کاهش فشار خون بالا دارد.  مجله پزشکی اکسیداتیو و طول عمر سلولی گزارش داد که مصرف منظم عسل و عسل انگبین باعث کاهش استرس اکسیداتیو می شود و می تواند فشار خون بالا را بطور قابل توجهی کاهش دهد. با مصرف منظم سرکه انگبین ، فشار خون بالا و خطرات سکته مغزی و قلبی در امان بمانبد.

سلامت گوارشی را بهبود می‌بخشد

مصرف سرکه انگبین نیز سلامت گوارشی را افزایش می دهد.ماهیت اسیدی سرکه  به تحریک آنزیم های مورد نیاز برای هضم سالم کمک می کند و عسل بسیاری از مشکلات گوارشی را درمان می کند.

سرکه انگبین طبیعی به تجزیه پروتئین ها کمک می کند و هضم چربی های دستگاه گوارش را تحریک می کند.  عسل طبیعی هضم  غذا را به روش های مختلفی افزایش می دهد. به عنوان مثال، محققان دریافتند که عسل طبیعی  دارای بیش از ۱۸۰ ماده مفید است. اینها برای کمک به توازن میکرو فلور ظریف در روده و داشتن خواص ضد میکروبی کار می کنند.

کاهش وزن

یکی از مزایای سلامت منظم مصرف سرکه انگبین این است که می تواند به کاهش وزن کمک کند. در مقاله من در مورد، استفاده از سرکه انگبین برای کاهش وزن می توانید ببینید که چگونه  سرکه انگبین کمک می کند تا سرکوب اشتها، کنترل قند خون و جلوگیری از تجمع چربی مفید است.

آیا سرکه انگبین واقعا به شما در کاهش وزن کمک می کند؟ مطالعه جالبی از ژاپن نشان داد که دوز ۳۰ میلی لیتر سرکه در روزانه ۵۰۰ میلی لیتر باعث کاهش وزن چربی بدن و کاهش میزان ورمی در افراد چاق می شود.  مطالعه دیگری نشان داد که افزودن سرکه انگبین به وعده های غذایی باعث افزایش احساس سیر بودن می شود که باعث کاهش مصرف کالری می شود.

با افزودن عسل طبیعی به سرکه سیب یا سرکه انگور ، می توانید طعم و مزه سرکه انگبین  را بهبود بخشید و به همین ترتیب بدن خود را از سموم جدا کنید. خوردن عسل روی ژن های سم زدایی بدن انسان تاثیر میگذارد.

کاهش التهاب

 دکتر اتو واربورگ ادعا می کنند. که فرآیندهای التهابی با سطح اسیدی بالا در بدن همراه هستند. و زمانی که بدن ما بیش از حد اسیدی می شود. (pH کمتر از ۷) تبدیل می شود، بیمار می شود. سرکه به طور طبیعی اسیدی است، اما زمانی که مصرف می شود. به قلیایی تبدیل می شود. عسل نیز دارای pH پایین است، اما قلیایی بدن را پس. از خوردن  غذا افزایش می دهد.

این دو ماده سرکه انگبین یک راه عالی برای از بین بردن اسیدیته بیش. از حد (از طریق سبک زندگی استرس زا و غذاهای ناسالم و نوشیدنی ها) و ساخت محیط داخلی با pH محافظتی است. بدن ما به بهترین شکل عمل می کند. و زمانی که pH بدن حدود ۷٫۴ است، بنابراین کمی قلیایی است.

 خواص گیاهان دارویی سرکه انگبین سرکه و عسل با هم می تواند. کمک به خلاص شدن از تنفس نا منظم  می تواند. با ایجاد یک باکتری در دندان های شما و یا یک زخم معده ایجاد شود. خوردن سرکه انگبین  در صبح زود و معده خالی. می تواند کمک کند که باکتری ها را از دهان شما بیرون بیاورد. فعالیت ضد باکتری آنها همچنین می تواند. به درمان زخم معده کمک کند. مجله انجمن سلطنتی. پزشکی اعلام کرد که مصرف عسل طبیعی با معده خالی هلیکو باکر معده را از بین می برد هلیکوباکتری عامل اصلی زخم معده است.

مزایای دارویی سرکه انگبین

سرکه انگبین و سرکه سیب آن. از سیب های خرد شده ساخته شده. و پس از آن تقطیر و تخمیر می شود. نتیجه یک مایع است که در اسید استیک بالا است. مجله PlosOne گزارش داد. که اسید استیک یک عامل ضد باکتری طبیعی است که می تواند بسیاری از گونه های باکتری های مضر را از بین ببرد. این می تواند به جلوگیری از عفونت های پوستی. از بین بردن پوست رادیکال های آزاد. و بهبود زخم کمک کند. طبق تحقیقات منتشر شده در مجله Advanced Wound Care، اسید استیک همچنین ضد عفونی کننده است. و می تواند به درمان عفونت های مزمن کمک کند.

طرز تهیه سرکه انگبین همراه عسل طبیعی
طرز تهیه سرکه انگبین همراه عسل طبیعی

طرز تهیه سرکه به روش خانگی :

یکی از سرکه های مورد علاقه مردم سرکه انگور است، برای تهیه سرکه انگور بهتر است انگور شیرین تهیه کنید تا سرکه بهتری درست کنید لازم به ذکر است اگر انگور اصلا شیرین نباشد سرکه درست نمی شود . ابتدا انگورها را شسته و داخل یک بشکه یا ظرف مد نظر بریزید و خوب چنگ بزنید { له کنید }

و مقداری آب به آن اضافه کنید حدودا ۲۰۰ گرم آب برای ۱ کیلو انگور کافیست . ظرف یا بشکه مد نظر باید کمی سر خالی باشد تا انگور ها بر اثر فعل و انفعالات صورت گرفته سر ریز نشود چون حتما کف می کند درب ظرف یا بشکه را طوری ببندید که هوا به داخل بشکه در رفت و آمد باشد . و کیپ نکنید چون واکنش تخمیر نیاز به جریان هوا دارد.

موارد ضروری

اگر درب بشکه را کیپ ببندید و هوا در جریان نباشد سرکه به دست آمده ترش نمی شود و سرکه به دست نمی آید . سپس هر ۲ روز یک بار انگور ها را چنگ بزنید و با ملاغه بزرگ هم بزنید تا انگور های له شده حسابی جا به جا شوند این کار را تا ۱ ماه ادامه دهید. اگر شرایط آب و هوایی خوب باشد پس از گذشت ۱ ماه کم کم انگور های له شده ته نشین می شود.

امکان دارد سطح مایع کف کند یا کپک بزند و پس از گذشت ۲ ماه الی ۷۰ روز تفاله های انگور را جدا کنید. و آب باقی مانده را درون ظروف شیشه ای بریزید. طوری که باز هم هوا در شیشه در جریان باشد و درب ظرف را محکم نکنید. کم کم آب انگور ها ترش می شوند و ۲۰ روز بعد آب انگور ها به سرکه تبدیل شده، و پس از عبور از صافی درون یخچال نگهداری شود.

طرز تهیه سرکه سیب به روش خانگی :

 

درست کردن سرکه سیب هم مانند سرکه انگور می باشد .  با این تفاوت که دیگر به آن آب اضافه نمی شود .  برای درست کردن سرکه سیب از سیب های شیرین استفاده کنید  اگر سیب ها شیرین نباشد سرکه سیب درست نمی شود . ابتدا سیب ها را شسته و بعد چرخ کنید ودرون بشکه بریزید تا خوب نرم شود. و آب بیاندازد و عملیات درست کردن سرکه انگور را اجرا کنید.

سرکه انگبین درست شده با سرکه سیب بهتر است از سرکه انگبین انگور. خواهید دید در مقایسه با سرکه سیب های بازاری چقدر از نظر طعم و مزه و مرغوبیت با هم فرق می کنند. ابتدا سیب های چرخ شده را درون بشکه بریزید و درب بشکه را طوری ببندید؛ که پس از عمل تخمیر و خارج شدن باد های تخمیر به راحتی انجام پذیرد. و هر روز سیب ها را با ملاقه یا با استفاده از یک دستکش با دست خوب مخلوط کنید.

دمای محیطی هم اثر گذار است و برای زود تر رسیدن سرکه یا دیر تر رسیدن سرکه امری حیاتی است اگر در شرایط آب و هوایی خنک باشد احتمالا کمی دیر تر تبدیل به سرکه شود. و اگر در محیط گرمتر باشد سیب ها زود تر تبدیل به سرکه خواهند شد.

آب دار بودن میوه

آب دار بودن سیب ها یکی دیگر از مسایلی است. که باید حتما رعایت شود. سیب های شیرین و آب دار بهترین گذینه برای درست کردن. سرکه سیب است. بهتر است از بشکه چوبی استفاده شود. و اگر نبود از بشکه پلاستیکی، برای اینکه مواد پلاستیکی برای سلامتی بدن زیان آور است.

سرکه انگبین ارگانیک

و بهتر این است که برای به دست آوردن سرکه سیب طبیعی. و ارگانیک از بشکه های چوبی استفاده شود. و سرکه انگبین را هم در ظروف شیشه ای نگهداری کنید.  پس از اینکه سرکه به دست آمد. و به اصتلاح سرکه سیب درست شد. بهتر است برای نگهداری سرکه سیب. از ظروف شیشه ای استفاده کنید. و همینطور برای نگهداری سرکه انگبین. چون سرکه چه از نوع انگور و چه از نوع سرکه سیب. به دلیل داشتن برخی اسید ها خاصیت خورندگی دارد.

و می تواند مقداری از مواد پلاستیکی را همراه خود وارد. سرکه کند . و از این طریق مواد پلاستیکی نیز وارد بدن انسان شده. و مشکلاتی را برای دستگاه گوارش انسان ایجاد کند. از این رو بهتر است از بشکه های چوبی استفاده شود و می توان سرکه انگبین درست کرد.

 

طرز تهیه سرکه انگبین :

 

دو واحد سرکه سیب یا سرکه انگور را با یک واحد عرق نعنا مخلوط کنید.برای درست کردن سرکه انگبین، و کمی حرارت دهید اما نگذارید به نقطه جوش برسد. پس از آنکه ترکیب سرکه و عرق نعنا ولرم شد. دو واحد عسل طبیعی به آن اضافه کنید .سرکه انگبین آماده است نوش جان، شربت سرکه انگبین را در یخچال نگه داری کنید. و برای مصرف یک سوم از شربت سرکه انگبین را داخل لیوان بریزید. و سپس با آب مخلوط کرده و بنوشید.

برای درست کردن سرکه انگبین طیبیعی و ارگانیک نباید. عسل طبیعی را به هیچ عنوان حرارت داد. به همین دلیل است که نباید سرکه انگبین گرما بخورد. و حتما پس از اینکه سرکه را با عرق نعنا مخلوط کردید عسل را به آن اضافه کنید.

حرارت دادن عسل طبیعی

حرارت دادن عسل باعث می شود. که تمام مواد معدنی و انواع ویتامین ها و پروتعین های موجود. در عسل همگی از بین برود، و ماده ای سمی. و خطر ناک به نام هیدروکسی متیل فور فورال در عسل تشکیل شود. که ماده ای بسیار سمی و خطر ناک است.  معمولا این عمل را برخی فروشندگان نا آگاه برای جلو گیری. از شکرک زدن عسل انجام میدهند. و عسل را تا دمای ۷۰ درجه یا بیشتر حرارت می دهند. که دیر تر شکرک بزند یا اصلا شکرک نزند.

سرکه انگبین در درمان سنتی

ترکیب سرکه انگبین، برای تنظیم اخلاط در بدن بهترین گزینه می باشد. هربیماری که وارد مطب دکتر می شود. و پزشک معالج از حال بیمار آگاهی ندارد. اول از هرکاری از او برگه آزمایش می خواهد. تا از اوضاع بدنی بیمار اطلاعاتی کسب کند. مانند تست قند، چربی، فشار خون، کلسترول، … و اگر یک بیمار هر کدام از موارد ذکر شده را کمتر یا بیشتر داشته باشد. پزشک برای کاهش بیماری دارو تجویز می کند.

سرکه انگبین یک ترکیب بی نظیر. برای تنظیم اخلاط در بدن می باشد. عسل طبیعی به تنهایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن بهترین داروست.سرکه انگبین و اگر با سرکه طبیعی ترکیب شود. و سرکه انگبین به دست آید. خواص دارویی آن چند برابر می شود. سرکه انگبین در دستگاه گوارش انسان خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. و در بدن انسان یک سم ضدای قوی ودر گردش خون منظم نقش به سزایی دارد. 

عسل طبیعی زنده و خام

عسل هم باید طبیعی باشد بهترین عسل که می توانیم به عنوان دارو استفاده کنیم. عسل خام است. و نباید فراوری شده باشد.عسل طبیعی پس از برداشت از داخل کندوی زنبور عسل رس. می بندد( شکرک می زند ) این اتفاق کاملا طبیعی است . و به عسل رس بسته شده اصطلاحا عسل زنده و خام گفته می شود. عسل زنده و خام. عسلی است که روش پاستیرازیسیون در عسل انجام نشده . یعنی حرارت داده نشده است. برخی فروشندگان عسل طبیعی را پس از برداشت. از کندو حرارت می دهند . به این دلیل که شکرک نزند. اما حرارت زیاد باعث می شود. تمام خواص دارویی عسل از بین برود. و ماده ای به نام هیدروکسی متیل فور فورال در عسل تشکیل شود. و اصطلاحا به عسل حرارت داده شده. عسل مرده گفته می شود. حتما موقع خرید عسل طبیعی. دقت کنید و عسل زنده و خام تهیه کنید.

نقش گرده افشانی زنبور عسل:

 

بشر هزاران سال است که حیاط خود را مدیون زنبور عسل است. چون باعث تداوم کشاورزی شده است . در کشور های پیشرفته اروپایی باغبانان و فعالان در صنعت کشاورزی. از این موضوع آگاه هستند. که زنبور عسل در بارور کردن درختان چقدر مفید است. و باغداران و فعالان صنعت کشاورزی در یک باغ میوه یا یک مزرعه پرورش گیاهان دارویی. حتما تعدادی کلنی زنبور عسل نگهداری میکنند.

در مقایسه با یک باغ بدون زنبور عسل. و یک باغ با زنبور عسل  حتما و ۱۰۰ در ۱۰۰ محصولی. که در آن زنبور عسل وجود داشته باشد. بیشتر می شود. دلیل این امر این است که در فصل گرده افشانی. یا اول بهار زنبور عسل از تعداد بی شماری گل و گیاه تغذیه میکند. و در این فاصله به دلیل اینکه بدن زنبور عسل پوشیده از میلیون ها مو است.

زنبورداری در باغ و مزرعه

و احتمالا گرده های موجود. در داخل گلها و گیاهان به روی بدن زنبور عسل می نشیند. و زنبور عسل در تماس با گیاهان و گلهای متعدد. عمل باروری. درختان را به صورت رایگان انجام میدهند. این در حالیست که باغداران یا فعالان صنعت کشاورزی در کشور. ایران متاسفانه از این علم آگاهی ندارند. و اگر یک زنبور دار به نزدیکی باغ یک باغدار نزدیک شود. و زنبوران خود را در آن محل مستقر کند. باغداران از آنها می خواهند. که هر چه زود تر این محل را تخلیه کنند و به یک جای دیگر کوچ کنند.